HİZMETLERİMİZ
1-Koruyucu Hekimlik:
Hastalıklar oluşmadan önce gerek bulaşıcı hastalıklar için aşı uygulamaları,gerekse metabolik hastalıklar için beslenme düzenlenmesi ve programı ile beraber Köpek ve kedi lerin fizyonomileri gereği bulunmayacakları ortamlar, hakkkında sahibine bilgi verilmesi ve bunların uygulamalarının takibi ;
 
tümü »
 
2-Klinik Muayene :
Köpek, kedi, muhabbet kuşu, güvercin, tavşan, hamster gibi evcillerin dahili, harici, genel durum, göz, deri, ortopedik, metabolik bozukluklar, psikiyatrik rahatsızlıklar yönünden muayeneleri yapılmaktadır.
 
tümü »
 
 
3-Jinekolojik Muayene:
Köpek, Kedi de cinse özel hastalıkların aranması, bu hastalıkların önlenmesi, gebelik ve doğumun programlaması, istenmeyen kızgınlık periyotlarının durdurulması, sakinleştirilmesi...
 
tümü »
 
4-Koruyucu Aşılama:
Majör Viral Enfeksiyonlardır. Bu enfeksiyonlara karşı geliştirilen aşılar belli bir düzenle uygulanırlar.
 
tümü »
 
 
5-Parazit Tedavileri:
Köpek ve kediler deki iç parazitler olan solucanların tedavi edilmesi ve bunlardan korunması hem evcil hayvanımızın ama daha çok insan sağlığının korunmasında önemlidir.
 
tümü »
 
6-Mikroçip Uygulaması:
Mikroçip yaklaşık bir pirinç tanesi büyüklüğünde, herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymayan, okuyucu bir cihaz tarafından gönderilen sinyallere karşılık olarak dünya üzerinde bir eşi daha bulunmayan ve International Committee for Animal Recording tarafından onaylı bir numarayı okuyucuya gönderen mikro cihazlardır.
 
tümü »
 
 
7-Sağlık Karnesi ve Bilgisayarlı Aşılama Takibi:
Koruyucu medikal kayıtlarını tutulması, saklanması ve gerekli olduğunda kullanılması önemli ve pratikte çok gerekli olan bir uygulamadır.
 
tümü »
 
8-Pet İlaçları:
Evcil Hayvanlarımızın yapıları ve yaşayışları sebebiyle (İnsanların yanında-yakınında-temas halinde) diğer hayvanlardan farklı ilaçları vardır.
 
tümü »
 
 
9-Pet Medikal Malzeme, Aksesuar:
Köpek ve Kedilerde kullanılan birçok malzeme Köpek, kedi süttozu, gelişme ve bakım için mülti-vitamin mineral karışımları, kene-pire koruyucular ve parazit öldürücü ilaçları, tasmaları, şampuanları, gezdirme ürünleri, tüy ve deri bakım ürünleri, eğitim tasmaları...
 
tümü »
 
10- Danışmanlık ve Expertiz :
Ev ve işyeri köpeklerinin sağlıklı bakım ve besleme ortamlarının kurulması, köpek ırklarının seçimi, sağlıklı yetiştirilmesi, ırk, cins tespiti vs. konularında management ve danışmanlık yapılmaktadır.
 
tümü »
 
 
 
  Adres: Cumhuriyet Mh. Dr. Kâmil Sk. No: 11/B-C Adapazarı / Sakarya
Telefon: 0 264 2732803 - 0 264 2745050
E - Posta: bilgi@timurdemir.com