HAKKIMIZDA

Veteriner Hekim O.Timur Demir. A.Ü. Veteriner Fakültesi’nden 1983  yılında mezun oldu.Resmi çalışırken aynı zaman da Adapazarı’nın ilk Pet Kliniğini 1993 yılında KÜÇÜK HAYVAN KLİNİĞİ adı altında açtı. Bu onu aynı zamanda Türkiye’de resmi çalışıp klinik açan ilk 5 Veteriner Hekim’den biri yapıyordu.. Yurtdışından gelen ithal köpek aşılarını şehrimizde ilk defa köpeklere uyguladı. Bu da yaptığı ilklerden bir tanesiydi.

Köpek-Kedi hastalıkları muayene ve tedavileri ile koruyucu aşılama, iç-dış paraziter hastalıkları takibi ile başlayan İlk Pet kliniği Sakarya halkının ilgi ve sevgisi ile karşılandı. Bugün köpeklerimizin beslenmesinde kullandığımız mamaları şehrimizde 1993 yılında ilk defa getirerek hayvan severlere tanıttı.

Kısa süre sonra evcil hayvanlarımızın mama ve malzemelerini içeren ilk PETSHOP klinik bünyesinde açıldı. Bugün Sakaryalılar köpek ve kedi’ leri için kullandıkları başta mamaları olmak üzere 300 çeşit aksesuarı Kliniğin Petshop bölümünde bulabilmektedirler.

2000 Yılından itibaren ise İstanbul'un ünlü ve tecrübeli Köpek Kuaförlerini getirterek ilk köpeklerve kedilerin traş, manikür, pedikür ve özel ırk traşları yapılmaya başlandı.

Sakarya’nın İlk Pet Kliniği Veteriner Hekim O.Timur DEMİR’in bilgi birikimi ve tecrübesiyle 16 yıldır faaliyetlerine devam etmektedir.

 

 
 
  Adres: Cumhuriyet Mh. Dr. Kâmil Sk. No: 11/B-C Adapazarı / Sakarya
Telefon: 0 264 2732803 - 0 264 2745050
E - Posta: bilgi@timurdemir.com